12.7.2001
Brad bude řezat hlavy

Brad Pitt ve svém novém filmu nahradí řeč brutálním násilím. Hollywoodský krasavec si v novém počinu bratří Coenů s názvem To the White Sea zahraje amerického vojáka Muldrowa. Děj je zasazen do druhé světové války.

Muldrow se zachrání na pobřeží poté, co nad Tokiem vyskočí ze svého hořícího letounu B-29. Pittova postava je nucena si cestu na sever k ostrovu Hokkaido a potom možná domů na Aljašku razit pomocí násilí, kterému se naučil coby aljašský lovec. Podle scénáře převzatého ze stejnojmenné knihy z roku 1993 od Jamese Dickeyho Muldrow nikdy s nikým nemluví - ve skutečnosti tam od strany deset není jediný dialog.

Jeden z kritiků scénáře uvedl: "Coenových 'To The White Sea' je nesmírně brutální cestopis skrz válkou zmítané Tokio. Je to jedna násilná scéna za druhou. Varuji vás, hoši, tohle jsou strašná jatka. Lidem ulétávají hlavy, prořezávají se jim hrdla, jsou popravováni meči. Ačkoliv je nám známo, že Muldrow musí zabíjet, aby přežil, podle tohoto scénáře je z něho pouhé násilnické zvíře - medvěd, který vrazí do člověka a zmlátí ho."

Premiéra filmu je naplánována na jaro 2002 v Japonsku a Kanadě, rozpočet činí 50 až 60 miliónů dolarů.

Převzato ze serveru http://www.infonet.com.

Zpět na seznam článků
index biografie filmografie clanky fotogalerie download recenze o webu